cz sk
Skandinávská móda, nábytek a bytové doplňky

+420 775 100 770 Po-Pá 8:00-17:00

Kouzlíme s válečkem

28.01.2016

Dnes Vás seznámíme s originálním válečkem na těsto, který jak jednou vyzkoušíte, nebudete ho chtít dát z ruky. Je vyroben z vysoce kvalitního bukového dřeva a pokud se o něho budete dobře starat, vydrží Vám navěky.


Můžete si vybrat ze tří úchvatných designů – káva, hvězdičky a mráčky. Své využití v kuchyni najde během celého roku. Díky němu veškeré Vaše dobroty dostanou úplně nový rozměr.

 

 

hvězda

 

 

 

Například z obyčejných sušenek rázem vykouzlíte umělecké dílo, se kterým budete sklízet úspěch.


Vyzkoušejte jeden z mnoha receptů na rychlé máslové sušenky. Zvládne je opravdu každý.


Na těsto budete potřebovat: 225 g hladké mouky, 100 g moučkového cukru, 1 vejce a 125 g másla.


Všechny ingredience vložte do mísy a vypracujte z nich hladké těsto, které potom nechte přibližně dvě hodiny odpočinout.


Poté těsto rozválejte za pomoci válečku s vybraným motivem a vykrajovátky nebo jen tak od ruky vykrájejte různé tvary. Sušenky naskládejte na plech vyložený pečicím papírem a upečte je pěkně do růžova.

 

 

mráček

 

 

 

Kouzelné domácí sušenky také můžete použít jako malý dáreček pro někoho blízkého. Stačí je hezky zabalit do průhledného celofánového sáčku a zavázat mašličkou nebo kouskem washi pásky.

 


Máme pro Vás malý tip.


Když je venku nevlídno a děti se Vám doma zrovna nudí, připravte pro ně slané modelovací těsto, svěřte jim do ruky váleček a budete žasnout, co se Vám doma objeví za skvosty!

 

 

káva

 

 

 

Co je to slané těsto? Dá se říct, že jde o nejdostupnější modelovací hmotu, kterou snadno vyrobíte doma z pouhých tří ingrediencí, jež najdete v každé domácnosti.


Budete potřebovat 1 hrneček hladké mouky, půl hrnečku soli a půl hrnečku vlažné vody.


Vezměte mísu, nasypte do ní mouku a sůl a dobře je promíchejte. Poté začněte postupně přilévat vlažnou vodu a hnětením vykouzlete těsto. Je důležité těsto hníst pomalu, přibližně 20 minut. Následně těsto zabalte do igelitového sáčku a nechte ho ještě cca 20 minut odležet na chladném místě.

 

 

mísa

 

 

 

A nyní již šup s těstem za dětmi a těšte se, čím Vás překvapí!

 

Zatím si můžete sednout někam bokem třeba s šálkem oblíbeného čaje. Pokud už máte hotové sušenky, nezapomeňte si je vzít taky s sebou. Jestli na Vás tedy nějaké zůstaly. ;-)

 

 

happy mum

 

 

 

Abychom nezapomněli. Hotové výrobky ze slaného těsta je nutné nechat několik dní vysychat na teplém místě (nejlépe někde u radiátoru či přímo na něm). Vysušené těsto poznáte podle toho, že je z obou stran bílé a snadno ho sundáte z podložky. Poté výrobky ještě potřeme žloutkem rozmíchaným v trošce mléka a upečeme je v troubě při 150 stupních zhruba 15–20 minut (do zhnědnutí). Teď už je opravdu hotovo! :-)


Přejeme Vám příjemné tvoření s embosovanými válečky.shoproku.cz
shoproku.cz shoproku.cz
shoproku.cz shoproku.cz
APEK APEK Ověřeno zákazníky Garance nákupu

Copyright © 2009 - 2017 Bella Rose • info@bellarose.cz • Navštivte náš druhý e-shop: www.nordicday.cz
Abychom poznali, co se vám u nás nejvíce líbí, a mohli pro vás naše stránky stále vylepšovat, používáme cookies. Více info zde.